Powrót do Mobilności

3 HISZPANIA

erasmus-logo

 

“WITHIN NETWORKS – THE BEST AND THE WORST OF SOCIAL NETWORKS”  
2017-1-ES01-KA219-038147_3

MOBILNOŚĆ W HISZPANII

01.04.2019 – 06.04.2019

 

W ramach realizacji projektu grupa 14 uczniów i 3 nauczycieli z naszej szkoły brała udział w krótkoterminowej wymianie międzynarodowej w mieście El Casar w Hiszpanii. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele hiszpańskiej szkoły IES Campina Alta, portugalskiej szkoły AEVN, jak również Szkoły Podstawowej nr 368 im. „Polskich Olimpijczyków”.

Pierwszego dnia wymiany zostaliśmy uroczyście powitani przez władze miasta El Casar, jak również hiszpańskich uczniów i nauczycieli. Zobaczyliśmy pokaz tańca flamenco, prezentacje na temat kraju goszczącego, jak również wysłuchaliśmy piosenek w naszych językach narodowych. Celem wymiany była realizacja zadań na temat odpowiedzialnego używania sieci społecznościowych. Nasi uczniowie brali udział w zajęciach o charakterze praktycznym, które dotyczyły: uzależnienia od technologii, portali społecznościowych, hate news, fake news, kreowania talentu w Internecie, praktycznych informacji z zakresu komunikowania się w sieci. Szczególnym wydarzeniem okazał się wykład tematyczny pt. „Sztuczne inteligencje”, który się odbył na Uniwersytecie Complutense de Madrid. Nasi uczniowie zwiedzili Muzeum informatyki na tamtejszej uczelni. Nieodłącznym elementem wymiany okazała się Gra Miejska, pozwalająca zwiedzić miasto El Casar i jego okolice (Guadalajarę, Alcalę de Henares, jak również Madryt). Uczniowie wraz z nauczycielami pracując w grupach odnajdywali miejsca zaznaczone na mapie, odczytywali informacje dotyczące każdego zabytku, robili zdjęcia o charakterze dokumentacyjnym. Poprzez realizację zadań przybliżone zostały najważniejsze informacje z zakresu historii i kultury kraju goszczącego. Ostatniego dnia wymiany uczniowie i nauczyciele wypełniali ankiety ewaluacyjne, miała miejsce uroczysta ceremonia wręczenia certyfikatów oraz pożegnanie uczestników mobilności. Wymiana międzynarodowa w Hiszpanii była dla nas niezwykłą przygodą!

 

PROGRAM WYMIANY MIĘDZYNARODOWEJ:

DAY 1 – ARRIVALS, Sunday 31th March

DAY 2 – WELCOME ACTIVITIES, Monday 01st April
Opening act
Where are we? Walk through the town and its surroundings

DAY 3 – CULTURAL DAY, Tuesday 02nd April
Full day in Guadalajara (city of reference) and Alcalá de Henares (World Heritage)

DAY 4 – RESPONSIBLE USE OF SOCIAL NETWORKS, Wednesday 03th April
Workshops about social nets in school

DAY 5 – TREASURE HUNT, Thursday 04th April
Walking tour downtown Madrid
Talk and visit to the Artificial Intelligence college

DAY 6 – FAREWALL , Friday 05th April
Evaluation and dissemination activities
Talent show
Certyficate ceremony

DAY 7 – DEPARTURES, Saturday 06th April

 

UCZESTNICY MOBILNOŚCI:

Nauczyciele:

PORTUGALIA: Jacinto Alexandre Peres Pinto, Ana Paula Ferreira de Albuquerque Vila Maior
HISZPANIA: Álvaro Botella, Irene Egido, Raquel del Barrio Morales, Silvia, Mario  
POLSKA: Adrianna Urbańska, Małgorzata Sobczyk, Anna Muszyńska

Uczniowie:

Zuzanna Rulińska 7b, Gabriela Mańczyk 7b, Marta Długosz 7b, Natalia Mróz 7a, Olwia Czuchryta 7a, Wiktoria Kołakowska 7a, Milena Majer 7a, Pawelec Julia 7a, Klara Tyburcy 8d, Gabriela Grodzka 7a, Jaśmina Kondracka 7a, Lena Szczepanek 8d, Ania Lewandowska 7c, Amelia Marek 8b