AEVN

erasmus-logo portugal-flag portugal-logo

Agrupamento de Escolas Viseu Norte to portugalska szkoła partnerska, położona około 120 km od Porto, na obrzeżach miasta Viseu.

portugal-school portugal

Jest to mała placówka edukacyjna, do której uczęszcza około 500 uczniów w wieku 10 – 15 lat. Szkoła powstała w 1988 r., zatrudnia 40 nauczycieli. Prowadzi projekt nauczania osób niepełnosprawnych, w którym brane są pod uwagę potrzeby dzieci oraz sposoby ich integracji w środowisku. Staje się to możliwe poprzez zawieranie różnego rodzaju porozumień z lokalnymi stowarzyszeniami. Pierwszym językiem obcym nauczanym w szkole jest język angielki, zaś drugim francuski. Uczniowie mogą brać udział w dodatkowych zajęciach sportowych i teatralnych, jak również zajęciach o charakterze wspierającym, celem poszerzenia wiedzy z zakresu nauczanych przedmiotów. Szkoła posiada doświadczenie w pracy na rzecz projektów międzynarodowych, głównie w dziedzinie nauki i technologii.

Więcej informacji na stronie szkoły Agrupamento de Escolas Viseu Norte: www.aeviseunorte.pt